4 najważniejsze zalety gresów wielkoformatowych

Płytki to najlepszy sposób na wykończenie ścian i podłóg w łazienkach czy kuchniach. Doskonale sprawdzają się także w innych pomieszczeniach, wpływając pozytywnie na ich estetykę. W ostatnich latach szczególnie polecane są płytki gresowe, zwłaszcza te w dużych wymiarach. Jakie są zalety gresów wielkoformatowych? Oto 4 najważniejsze, które pomogą Ci w decyzji o zakupie!

Zaleta 1 – Wieloletnia trwałość gresów wielkoformatowych

Największą zaletą gresów wielkoformatowych jest oczywiście ich trwałość. Wykonywane są z mieszanki gliny, kaolinu, piasku kwarcowego, skalenia i szamotu, a także wypalane w bardzo wysokich temperaturach, co sprawia, że imponują odpornością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy pęknięcia.

Co więcej, gresy wielkoformatowe są praktycznie nienasiąkliwe, co oznacza, że niestraszne im woda i wilgoć. Są też mrozoodporne, dzięki czemu można stosować je nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz – np. na balkonach czy tarasach. Inwestując w gres, możesz mieć pewność, że pozostanie on piękny oraz funkcjonalny na przestrzeni wielu lat.

Zaleta 2 – Ponadprzeciętna estetyka płytek gresowych

Płytki łazienkowe wykonane z gresu mogą być naprawdę piękne, zwłaszcza, jeżeli zainwestujesz w te szkliwione. Ich wysoki połysk sprawia, że mogą stać się ozdobą każdego pomieszczenia – nie tylko łazienki, ale również kuchni, salonu, sypialni, a nawet gabinetu.

Co więcej, producenci oferują wiele wzorów i kolorów tego rodzaju płytek. Możesz więc postawić na rozwiązania jednolite kolorystycznie, a także oryginalne pod względem zdobień. Szczególną popularnością cieszą się w ostatnim czasie gresy wielkoformatowe imitujące różne materiały, takie jak drewno, kamień czy beton. Kładąc je na ścianach lub podłogach w salonie, uzyskasz naprawdę spektakularny efekt wizualny!

Zaleta 3 – Ogromna liczba wariantów płytek łazienkowych i nie tylko

Zaletą gresów wielkoformatowych jest ich ogromna różnorodność – i to nie tylko pod kątem kolorów czy wzorów. Możesz bowiem stawiać na rozwiązania o różnych wymiarach i kształtach. Do Twojej dyspozycji są nie tylko klasyczne płytki karatowe i prostokątne, ale też heksagonalne (charakterystyczny kształt plastra miodu) czy niesymetryczne.

Pamiętaj! Jeżeli chcesz zyskać dostęp do najpiękniejszych płytek łazienkowych i mieć możliwość wyboru spośród wielu rozwiązań, skorzystaj z oferty sprawdzonego salonu z wyposażeniem wnętrz, jak Miradhome.pl.

Zaleta 4 – Możliwość optycznego powiększenia wnętrza

Jeżeli planujesz remont niewielkiego pomieszczenia, postaw na gresy wielkoformatowe. Dzięki małej liczbie fug będą one idealne i optycznie powiększą wnętrze. W ten sposób zyskasz o wiele większy komfort, np. w łazience o niedużej powierzchni.

To oczywiście tylko niektóre zalety gresów wielkoformatowych. Inwestowanie w nie polecamy najbardziej wymagającym osobom, które chcą stawiać na najwyższą jakość. Jeżeli zależy Ci na rozwiązaniach z górnej półki, wybieraj płytki włoskich i hiszpańskich producentów, takich jak Mutina, Ariostea czy Ava Ceramica.