Czy warto kupić żeliwny kominek?

Żeliwne wkłady kominkowe  to produkty naprawdę wysokiej jakości, które sprawdzają się w praktyce codziennego użytkowania. Wiele inwestorów przekonało się już o tym na własnej skórze. Jeśli więc chcielibyśmy mieć kominek i marzymy o nim już od dłuższego czasu- nie ma się nad czym zastanawiać. Wybierajmy jednak renomowanych, sprawdzonych producentów. Żeliwo wcale nie jest materiałem nowym, który miałby dopiero podbijać rynek- jest to materiał dobrze znany i stosowany od wielu lat do produkcji kominków- wkładów oraz pieców wolnostojących. Bo kto z nas nie kojarzy jakże tradycyjnej kozy, która standardowo była właśnie wykonywana z grubego żeliwa.

Jotul Studio Kraków posiada w swojej ofercie wiele właśnie takich pieców- wykonanych ze sprawdzonych materiałów, które faktycznie doskonale odnajdują się w roli obudowy do urządzeń grzewczych. Co na pewno warto podkreślić to fakt, że żeliwo znacznie lepiej radzi sobie z temperaturą niż blacha stalowa. Co za tym idzie, cechuje się wyższą odpornością i trwałością, na czym za pewne bardzo nam zależy, gdyż kominki kupuje się na lata, a nie jedynie na jeden czy dwa sezony. Odlewy z żeliwa nie są co prawda najtańszą opcją wykonania takiego kominka, ale bezsprzecznie- jedną z najbardziej polecanych.

 

Na co jeszcze możemy liczyć?

 

To, co wiele osób przyprawia o ból głowy to fakt, że wokół kominka bardzo się brudzi, sama kaseta też często ulega zabrudzeniom, przez co widok palących się polan nie sprawia nam już takiej przyjemności. Producenci wyszli jednak naprzeciw temu problemowi poprzez opatentowanie specjalnego systemu samoczyszczącej się przedniej szyby. Jest to technologia norweska, która się sprawdziła i o którą klienci często pytają. We wkładach kominkowych zainstalowane zostają specjalne kanały, które kierują powietrze bezpośrednio w punkty czyszczące. Pozwala to na swobodny przepływ powietrza w okolicach szyby, co stwarza możliwość szybkiego i efektywnego jej doczyszczania. Taki system jest bardzo wydajny, gdyż powietrze, jakie jest kierowane do punktów czyszczących jest już wstępnie podgrzane, nie ma więc tutaj mowy o stracie ciepła.