Dlaczego budowa domu drewnianego jest tak korzystnym przedsięwzięciem?

dom z drewna

Wszyscy, którzy marzą o własnym miejscu na ziemi i już nieco orientowali się, jak wygląda rynek nieruchomości w Polsce, wiedzą, że budowa własnego domu może być niezwykle kosztowną inwestycją. Niemal wszyscy będą musieli zdecydować się na wysoki, nie do końca korzystny i przygniatający domowy budżet kredyt, którego comiesięczne raty będą musiały być regularnie uiszczane przez następne dwadzieścia-trzydzieści lat.

Nie wszyscy dostaną też kredyt, ponieważ banki stawiają coraz bardziej wygórowane wymagania. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością w Polsce cieszy się dom z drewna. Niektórym może kojarzyć się on z domkami w górach lub zamierzchłymi czasami, warto jednak pamiętać, że nawet obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych typów nieruchomości na Zachodzie. Budowa domu drewnianego wróciła w wielkim stylu w łaski Polaków, oczywiście nie bez przyczyny. Co zatem sprawia, że budowa domu drewnianego cieszy się tak dużą popularnością? Jakie korzyści przyniesie nam dom z drewna? Jakie są etapy budowy domu szkieletowego? O czym warto pamiętać?

Budowa domu drewnianego – względy praktyczne i finansowe

Wg źródła: https://drewdom.com/etapy-budowy/, do jednych z najważniejszych powodów, dlaczego dom z drewna jest tak bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem w Polsce, szczególnie przez młodych ludzi i rodziny z małymi dziećmi jest to, że budowa domu drewnianego wiąże się z mniejszymi kosztami. Warto pamiętać o tym, że nawet wysokiej jakości, specjalnie przygotowane i zakonserwowane drewno będzie nadal tańsze niż materiały, takie jak cegła i beton. W efekcie koszt, w jakim zamknie się budowa domu drewnianego, może być niższy o kilkanaście, kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych, a jest to bardzo często suma, przez którą banki nie chcą nam już dać kredytu. Nic więc dziwnego, że dom z drewna jest najlepszą alternatywą dla osób, które marzą o własnych czterech kątach bez bardzo wysokiego kredytu na następne kilkadziesiąt lat. Ponadto budowa domu drewnianego gwarantuje taką samą wytrzymałość, solidność i wysoką jakość konstrukcji, gwarantującej bezpieczne i komfortowe mieszkanie.

Dom z drewna – jakie są najważniejsze etapy budowy domu szkieletowego?

Wspomnieliśmy wyżej, że budowa domu drewnianego jest świetną inwestycją na przyszłość. Żeby jednak tak było, musi zostać spełniony jeden warunek – dom z drewna musi być szczelny. Oznacza to konieczność wykonania porządnej i solidnej termoizolacji, która powstrzyma wilgoć i wodę zabójczą dla drewna. W zasadzie wszystkie etapy budowy domu szkieletowego są ważne, proces zamykania i uszczelniania budynku z pewnością jest kluczowy na przyszłość. Tak więc jeśli już zdecydujemy, że dom z drewna jest dla nas świetnym rozwiązaniem, a zanim ruszy budowa domu drewnianego należy poszukać zaufanej firmy, która zrobi wszystko porządnie, dokładnie i uczciwie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie etapy budowy domu szkieletowego zostaną poprawnie wykonane, a dom z drewna posłuży nam na następne kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.