Do czego służy płyn helliga?

Piękny oraz w pełni zadbany ogród to marzenie wielu osób kochających rośliny. Niemniej pielęgnacja orgodu nie należy do łatwych zadań. Aby wyhodować piękne i okazałe rośliny trzeba posiadać nie tylko dobre chęci, lecz także ogromną wiedzę na temat ich pielęgnowania. Niezwykle ważne jest także utrzymanie właściwego ph gleby.

Skuteczne pielęgnowanie roślin w ogrodzie

Dziś na rynku ogrodniczym nie brakuje wysokiej jakości preparatów służących do prawidłowej pielęgnacji roślin oraz nawożenia gleby.

Każdy sklep ogrodniczy oferuje niezawodny oraz sprawdzony w ogrodnictwie płyn helliga, który to zazwyczaj stanowi część zestawu do badania kwasowości gleby. Użycie tych preparatów ogrodniczych swoim ogrodzie. A jak wiadomo tylko odpowiednia gleba może sprawić, że w ogrodzie wyhodujemy dorodne warzywa, kwiaty oraz rośliny zielone.

Ten wysokiej jakości preparat doskonale sprawdza się podczas wykonywania poszczególnych prac nie tylko w ogrodzie, lecz także w rolnictwie oraz sadownictwie. Pozwala on bowiem skutecznie uniknąć skutków niedoboru poszczególnych składników odżywczych w glebie.

Pomiar jakości gleby kwasomierzem i płynem Helliga

Do pomiaru pH gleby bardzo często jest wykorzystywany tak zwany kwasomierz glebowy. Jest on przede wszystkim wykorzystywany przez amatorów, a obecnie można go bez problemu zakupić w wielu prosperujących na rynku sklepach ogrodniczych.

Preparat ten nie jest drogi, a zakup jednego opakowania wystarcza na kilkakrotny pomiar gleby.Kwasomierz składa się zazwyczaj z ceramicznej płytki oraz z rynienki, która to posiada namalowaną skalę.

Pomiar pH gleby przy użyciu tego typu kwasomierza jest bardzo łatwy. W tym celu wystarczy umieścić niewielką ilość ziemi w rynience, a następnie zalać ją dołączonym do zestawu płynem Helliga. Gdy upływie kilku minut preparat zaczyna zmieniać swój kolor. W celu określenia stanu ph gleby należy go porównać ze skalą barw.
Regularne używanie tego preparatu pozwala na monitorowanie ph w glebie.