Keramzyt ogrodniczy

Stało się – Twój wspaniały ogród wygląda tak, jak zawsze chciałeś, jednak brakuje w nim czegoś jeszcze – materiału do wysypania ścieżek oraz czegoś, dzięki czemu niezależnie od pogody uda Ci się zatrzymać jak najwięcej wilgoci przy korzeniach roślin. Postaw na keramzyt ogrodniczy, a z pewnością będziesz zadowolony z efektów.

W Twoim ogrodzie nie tylko warto utwardzić ścieżki, ale także zapewnić maksymalnie korzystne warunki dla roślin, które planujesz tam zasadzić. Keramzyt doskonale spełnia wszystkie wymagane funkcje, będąc również dekoracją. Kulki z gliny otoczone ceramiczną powłoką są zatem wszechstronnym kruszywem.

Zalety keramzytu ogrodniczego

Keramzyt ogrodniczy jest tworzywem, które równie dobrze sprawdza się w budownictwie. Dlatego też warto znać jego właściwości i rozważyć jego użycie we własnym ogrodzie. To wyjątkowo trwałe kruszywo, wykonywane z naturalnych materiałów.

To użyteczne kruszywo jest wypalane z gliny i pokrywane warstwą ceramiczną, by być obojętne chemicznie, niepalne, a także trwałe. Zatem jego obecność z czasem nie stanie się problematyczna dla ewentualnych bywalców ogrodu, takich jak zwierzęta lub rośliny.

Gdzie kupić keramzyt ogrodniczy?

Keramzyt ogrodniczy jest dostępny na terenie Polski między innymi dzięki marce Leca. Jej przedstawiciele prowadzą jego sprzedaż na terenie całego kraju, dzięki czemu każdy, kto go potrzebuje, może go nabyć w atrakcyjnej cenie i dowolnej ilości. Marka Leca jest także jednym z wiodących producentów i dystrybutorów keramzytu na terenie Europy.

Dzięki zwiększającej się popularności keramzytu, coraz więcej osób przekonuje się do ekologicznego urządzania ogrodu oraz wykorzystywania tego kruszywa w doniczkach domowych kwiatów. Dzięki niemu wilgoć jest zatrzymywana na długo, a roślina utrzymuje niezbędny dla niej poziom wody.

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami marki Leca. Dobiorą oni odpowiednią ilość i rodzaj keramzytu do Twoich potrzeb. Firma ma także przygotowaną specjalną ofertę dla firm oraz projektantów.