Listwy drewniane- gdzie będą się najlepiej prezentować?

Listwy wykonane z drewna zdecydowanie najczęściej stosuje się w sytuacji, kiedy chcemy rodzaj listwy dopasować do posiadanej podłogi. Wbrew pozorom jednak, drewniane listwy mogą dobrze współgrać zarówno z naturalnym drewnem, parkietem, panelami, deskami podłogowymi jak i z płytkami drewnopodobnymi.

W takim przypadku wybarwienie takiej listwy dobiera się pod kolor samej podłogi, co pozwala uzyskać jej optyczne powiększenie we wnętrzu. Zabieg tego typu dobrze jest więc zastosować w pomieszczeniach o stosunkowo niewielkim metrażu. W praktyce, szybko przekonamy się, że listwy przypodłogowe drewniane mogą się bardzo między sobą różnić- po pierwsze ze względu na swoją wysokość, a także projekt. Do wnętrz klasycznych spokojnie można dopasować listwy bardziej ozdobne i dekoracyjne, z rzeźbieniami i wzorami, które rzucają się w oczy. Do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych czy też skandynawskich możemy dobrać listwy o prostym projekcie, które również będą posiadały niebagatelną estetykę.

 

Dlaczego taką listwę trzeba zastosować?

 

Listwy przypodłogowe znacząco poprawiają estetykę wnętrza, a dzieje się tak z wielu względów. W pierwszej kolejności warto zauważyć, że pięknie maskują one wszelkie mankamenty ściany, a także szpary, jakie mogą pojawić się pomiędzy ścianą i podłogą. Istotne jest także to, że nie zawsze to połączenie w rogach wygląda idealnie, a tym samym jego zamaskowanie jest czymś szalenie istotnym. Kolejną ważną rzeczą jest to, w jaki sposób listwy maskują wszelkie kable i przewody, jakie musimy pociągnąć wzdłuż pomieszczenia ze względów praktycznych. Specjalne rowki i tunele są tworzone właśnie w tym celu i doskonale sprawdzają się w praktyce. Tym samym wszystko to, co niepotrzebne można schować tak, aby nie musieć patrzeć na to każdego dnia. Drewno ma też tą ogromną zaletę, że ociepla każde wnętrze i sprawia, że staje się ono przytulne i bardziej przyjazne. Dodatkowo, to materiał bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, który sprawia, że takie listwy pozostają niezmiennie piękne przez lata.