Zamiatarki- szeroka gama pojazdów różnego typu i przeznaczenia

Zdecydowanie, najbardziej klasycznym i wręcz kultowym modelem zamiatarki był pojazd zbudowany a bazie pojazdu ciężarowego. Oczywiście, tego typu maszyny jak najbardziej nadal istnieją, można jednak powiedzieć, że obecnie znacznie częściej wykorzystuje się w praktyce zamiatarki kompaktowe. Jednym z popularniejszych modeli jest chociażby zamiatarka Beam. Te pojazdy zostały zaprojektowane nie jako pojazd ciężarowy wzbogacony o dodatkowe funkcje, a jako dedykowane, autonomiczne pojazdy stworzone od podstaw po to, aby oczyszczać miejskie ulice.

Z jakimi zanieczyszczeniami radzą sobie zamiatarki?

Obecnie, profesjonalne zamiatarki uliczne stanowią w przeważającej części flotę pojazdów komunalnych, których zadaniem jest utrzymanie dróg i chodników w czystości. Maszyny takie jak chociażby popularna zamiatarka Beam okazują się też bardzo ważnym sprzętem do oczyszczania pasów startowych. Zdecydowanie najczęściej wykonywane z ich wykorzystaniem prace porządkowe są planowane wtedy, kiedy natężenie ruchu miejskiego jest mniejsze.

Jedną z firm, która zajmuje się dystrybucją wysokiej klasy zamiatarek jest Terberg Matec Polska. Warto wspomnieć, że najczęściej taki sprzęt jest wyposażony w obrotowe szczotki umieszczone na froncie pojazdu, a także w odkurzacz i myjkę ciśnieniową. Dzięki sporemu zbiornikowi na wodę czyszczenie może być tak efektywne. Z wykorzystaniem zamiatarki:

– Usuwamy pyły oraz kurz z nawierzchni drogi.
– Usuwamy większe zanieczyszczenia takie jak liście czy też drobne odpady komunalne.
– Czyścimy powierzchnię jezdni z różnego rodzaju zanieczyszczeń (także tych zaschniętych czy płynnych) dzięki możliwości mycia pod ciśnieniem.
Zamiatarki mogą być różnie zasilane
Bardzo często można spotkać te maszyny wyposażone w silnik typu diesel. Tutaj trzeba jednak zwracać uwagę na to, czy maszyna nie generuje więcej zanieczyszczeń niż przewiduje norma. Z definicji są to bowiem urządzenia dość intensywnie eksploatowane po to, aby utrzymać czystość i porządek na terenie całego miasta. Alternatywą jest natomiast zamiatarka z silnikiem elektrycznym. Jest to pewna nowość, która doskonale sprawdza się w praktyce. Pojazd można naładować w dowolnym miejscu podpinając go do sieci, a wydajna bateria pozwala na komfort pracy przez wiele godzin.

Zapraszamy https://www.terbergmatec.pl/